Indesit PAI212COW

Indesit PAI212COW Portable Air Conditioner 12000 BTU/h User Manual

Model: PAI212COW

Ro-ràdh

Thank you for choosing the Indesit PAI212COW Portable Air Conditioner. This manual provides essential information for the safe and efficient operation, installation, and maintenance of your appliance. Please read it thoroughly before use and keep it for future reference.

Fiosrachadh Sàbhailteachd

  • Dèan cinnteach gu bheil an solar cumhachd a rèir voltage air a shònrachadh air an leubail rangachadh.
  • Na obraich an aonad le sreang cumhachd no pluga millte.
  • Cùm an inneal air falbh bho stòran teas agus solas dìreach.
  • Na cuir bacadh air na h-ionadan-adhair no na h-ionadan-adhair.
  • Thoir a-mach am pluga an-còmhnaidh mus tèid an aonad a ghlanadh no a chumail suas.
  • This appliance is not intended for use by persons (including children) with reduced physical, sensory or mental capabilities, or or lack of experience and knowledge, unless they have been given supervision or instruction concerning use of the appliance by a person responsible for their safety.
  • Bu chòir clann a bhith fo stiùir gus dèanamh cinnteach nach cluich iad leis an inneal.

Bathar seachadview

Susbaint pacaid

Before installation, check that all items are present and undamaged:

  • Aonad inneal-adhair so-ghiùlain
  • Hose Toirmeasg
  • Installation Kit (for window sealing)
  • Smachd Iomallach
  • Leabhar-làimhe cleachdaiche (an sgrìobhainn seo)

Co-phàirtean aonad

Indesit PAI212COW Portable Air Conditioner in a living room setting.

Figure 1: The Indesit PAI212COW portable air conditioner, shown in a modern living space, ready for use.

Aghaidh view of the Indesit PAI212COW portable air conditioner.

Figure 2: The front of the air conditioner, featuring the Indesit logo and air outlet grille.

Taobh view of the Indesit PAI212COW portable air conditioner.

Figure 3: The side profile of the unit, showing its compact design and air intake vents.

  • Outlet adhair: Luibhearan atharrachail airson stiùireadh sruth-adhair.
  • Pannal Smachd: Touch buttons and digital display for settings.
  • Griolaichean In-ghabhail Adhair: Located on the sides/rear, for drawing in room air.
  • Sgaoileadh Adhair: Puing ceangail airson pìob an t-sgaoilidh.
  • Port Drèanaidh: Airson drèanadh leantainneach no falmhachadh làimhe uisge dùmhail.
  • Casters: Airson gluasad furasta an aonaid.

Stàladh agus stàladh

Proper installation is crucial for the efficient operation of your portable air conditioner. Ensure the unit is placed on a flat, stable surface and there is at least 30 cm of clear space around it for proper airflow.

1. Stàladh Pìob Sgaoilidh

Gu mionaideach view of the Indesit PAI212COW exhaust hose, showing its flexibility and dimensions.

Figure 4: The flexible exhaust hose, 150 cm long with a 12.5 cm diameter, designed for expelling hot air. It is easy to clean, flexible, heat-resistant, and made of polypropylene.

  1. Extend the exhaust hose (length 1.5 m, diameter 12.5 cm) by gently pulling both ends.
  2. Attach one end of the exhaust hose to the air outlet connector on the back of the air conditioner unit. Twist clockwise until securely fastened.
  3. Attach the other end of the exhaust hose to the window kit adapter.

2. Stàladh Pasgan Uinneig

  1. Open the window or sliding door where you intend to vent the hot air.
  2. Place the window sealing kit into the window opening. Adjust its length to fit snugly.
  3. Insert the exhaust hose adapter into the opening of the window sealing kit.
  4. Close the window as much as possible to seal around the kit and hose, minimizing air leakage.
  5. Dèan cinnteach gu bheil am pìob-sgaoilidh cho dìreach agus cho goirid 's as urrainn gus an èifeachdas fuarachaidh a mheudachadh. Seachain lùban biorach.

3. Ceangal Cumhachd

  1. Plug an sreang cumhachd a-steach do ionad dealain stèidhichte.
  2. Ensure the outlet meets the electrical requirements of the unit (240V).

Stiùireadh Obrachaidh

Your Indesit PAI212COW can be operated using the control panel on the unit or the included remote control.

Pannal Smachd

Close-up of the Indesit PAI212COW portable air conditioner's top control panel.

Figure 5: The top panel features touch controls for power, mode selection, temperature adjustment, and fan speed.

Alternative close-up of the Indesit PAI212COW control panel with digital display.

Figear 6: Eile view of the control panel, highlighting the digital temperature display and function icons.

  • Putan Cumhachd ( ⏻ ): Tionndaidh an aonad AIR no OFF.
  • Putan Modh (MODE): Cycles through operating modes: Cooling ( ❄ ), Dehumidify ( ☔ ), Fan ( 💨 ).
  • Temperature Up ( + ) / Down ( - ) Buttons: Atharraichidh seo an teòthachd a tha thu ag iarraidh ann am modh fuarachaidh.
  • Fan Speed Button (SPEED): A’ taghadh astar an neach-leantainn (Ìosal, Meadhanach, Àrd).
  • Putan an Timer (TIMER): Suidhich an timer airson fèin-ghluasad no fèin-ghluasad.
  • Sleep Button (SLEEP): Activates Sleep mode.
  • Taisbeanadh didseatach: A’ sealltainn an teòthachd làithreach, roghainnean an timer, agus comharran modh.

Smachd Iomallach

Indesit PAI212COW portable air conditioner remote control.

Figure 7: The remote control for the Indesit PAI212COW, with buttons for power, speed, temperature, mode, sleep, and timer functions.

The remote control duplicates most functions of the control panel for convenient operation from a distance. Insert two AAA batteries (not included) into the remote control.

  • CUMHACHD: Tionndaidh an aonad AIR no OFF.
  • stiùiridhean: Selects operating mode (Cooling, Dehumidify, Fan).
  • TEMP+ / TEMP-: Ag atharrachadh teòthachd.
  • Astar: Ag atharrachadh astar luchd-leantainn.
  • TIMER: Suidhichidh seo an timer.
  • SALEP: Activates Sleep mode.

Modhan-obrachaidh

  • Modh fuarachaidh: The unit cools the room. Set your desired temperature using the TEMP+ / TEMP- buttons.
  • Modh dehumidify: Reduces humidity in the air without significant cooling. The fan speed is typically fixed in this mode.
  • Modh Fan: Circulates air without cooling. You can select the fan speed.

Feartan sònraichte

  • Clàr-ama 24-uair: Allows you to program the unit to turn ON or OFF automatically within a 24-hour period. Press the TIMER button and use TEMP+ / TEMP- to set the desired time.
  • Sleep Mode (Dolce Sonno): Reduces noise and gradually adjusts the temperature for comfortable sleep. Press the SLEEP button to activate.
  • Ath-thòiseachadh Auto: Ma bhios briseadh cumhachd ann, tòisichidh an aonad a-rithist gu fèin-ghluasadach leis na roghainnean roimhe aon uair ‘s gu bheil an cumhachd air ais.
  • ZoneFollow Technology: Automatically adjusts temperature to maintain desired comfort in the area around the unit.

Cumail suas

Nì cumail suas cunbhalach cinnteach gum bi an inneal-adhair agad a’ dèanamh an coileanadh as fheàrr agus gun leudaich e fad-beatha an inneil-adhair agad. Thoir a-mach am pluga bhon aonad an-còmhnaidh mus dèan thu obair-chàraidh sam bith.

Glanadh Filter

Bu chòir an criathrag adhair a ghlanadh a h-uile dà sheachdain no nas trice a rèir cleachdadh agus càileachd an adhair.

  1. Cuir dheth agus thoir air falbh an inneal-adhair.
  2. Locate and remove the air filter from the back or side of the unit (refer to unit diagram for exact location).
  3. Nigh an criathrag le uisge blàth agus inneal-glanaidh tlàth.
  4. Sruthlaich gu mionaideach agus leig leis tiormachadh gu tur san adhar mus cuir thu a-steach e a-rithist.
  5. Na obraich an aonad às aonais an criathrag.

Drèanadh uisge

The unit has an internal water collection tank. When full, the unit will stop operating and display an indicator. You will need to drain the water manually.

  1. Cuir dheth agus thoir air falbh an inneal-adhair.
  2. Cuir pana no treidhe eu-domhainn fon phort drèanaidh aig bonn cùl an aonaid.
  3. Thoir air falbh am pluga/caip drèanaidh.
  4. Leig leis an uisge gu lèir drèanadh a-mach.
  5. Cuir am pluga/caip drèanaidh air ais gu tèarainte.
  6. For continuous drainage, connect a drain hose (not included) to the drainage port and direct it to a floor drain or suitable container.

Glanadh Taobh a-muigh an Aonaid

  • Sguab an taobh a-muigh le bog, damp aodach.
  • Na cleachd ceimigean cruaidh, innealan-glanaidh sgrìobach, no fuasglaidhean.

Stòradh

Ma tha thu a’ stòradh an aonaid airson ùine mhòr:

  1. Drèanaich a h-uile uisge co-dhlùthaichte bhon aonad.
  2. Glan an criathrag adhair.
  3. Ruith an aonad ann am modh fan a-mhàin airson beagan uairean a thìde gus na pàirtean a-staigh a thiormachadh.
  4. Thoir a-mach an càball cumhachd agus cuir e gu snog.
  5. Stòraich an aonad ann an àite tioram, fionnar, mas fheàrr san phacaid thùsail aige.

Fuasgladh thrioblaidean

Mus cuir thu fios gu seirbheis luchd-cleachdaidh, thoir sùil air a’ chlàr a leanas airson cùisean cumanta agus fuasglaidhean.

TrioblaidAdhbhar a dh’fhaodadh a bhith annFuasgladh
Chan eil aonad a ’tionndadh air.Gun chumhachd, càball cumhachd air a dhì-phlugachadh, briseadair cuairte air a thilgeil a-mach.Thoir sùil air a’ cheangal cumhachd, ath-shuidhich am briseadair cuairte.
Chan eil an aonad a’ fuarachadh gu h-èifeachdach.Windows/doors open, room too large, air filter dirty, exhaust hose blocked/bent, temperature setting too high.Close windows/doors, ensure proper room size, clean air filter, check exhaust hose, lower temperature setting.
Tha an aonad fuaimneach.Chan eil an aonad air uachdar rèidh, astar an neach-leantainn ro àrd, co-phàirtean a-staigh a’ crith.Place on a flat surface, reduce fan speed, ensure no obstructions. (Note: Portable ACs generate some noise during operation).
Aodion uisge.Drain plug loose, continuous drainage hose improperly connected.Dèan cinnteach gu bheil pluga an drèanaidh tèarainte, thoir sùil air ceangal leantainneach a’ phìoba drèanaidh.
"Full Water" indicator light is on.Tha an tanca uisge a-staigh làn.Drain the water from the unit as per the "Water Drainage" section.

Sònrachaidhean Teicnigeach

FeartSònrachadh
BrandIndesit
Ainm ModailPAI212COW
Comas fuarachaidh12000 BTU / h
Feartan sònraichteDehumidifier, Dust filter, Silent mode, Remote controlled
Meudan toraidh (DxWxH)33.5P x 28.5l x 69.8H cm (13.2D x 11.2W x 27.5H inches)
DathGeal
Voltage240 Volt
Ìre fuaim65 Deicibeil
ReothadairR-290
Seòrsa FilterCriathrag electrostatach
Stòr cumhachdElectric Corded
Cumhachd Dealain3500 watt
Cuideam nì23.5 cileagram (51.8 lbs)
Raon còmhdaichUp to 40 square meters (430 sq ft)
Seòrsa SeòmarSeòmar-cadail, Seòmar-còmhnaidh
Seòrsa stàlaidhSo-ghiùlain
External Unit RequiredChan eil
Modh smachdIomallach, suathadh
An àireamh de ìrean cumhachd2
Modhan-obrachaidhFuarachadh, Dì-taiseachadh, Fan
Clas Èifeachdas CumhachdA

Barantas agus Taic Luchd-cleachdaidh

Fiosrachadh Barantais

This Indesit PAI212COW Portable Air Conditioner comes with a Barantas an neach-dèanamh 2-bliadhnaTha am barantas seo a’ còmhdach lochdan ann an stuthan agus obair-ciùird fo chleachdadh àbhaisteach. Cùm dearbhadh do cheannach airson tagraidhean barantais.

The warranty does not cover damage caused by improper installation, misuse, neglect, unauthorized repairs, or normal wear and tear.

Taic Luchd-cleachdaidh

For technical assistance, troubleshooting beyond this manual, or warranty service, please contact Indesit Customer Support. You can find contact details on the official Indesit weblàrach-lìn no tron ​​neach-reic agad.

When contacting support, please have your model number (PAI212COW) and proof of purchase readily available.

Ask a question about this manual

Ask about setup, troubleshooting, compatibility, parts, safety, or missing instructions. Manuals+ will review the question and use this page’s manual context to help answer it.